Žymus persų poetas RUDAKI pasakė:

„Gyvenimas - jūra. Jei nori plaukti-ręsk laivą iš gerų darbų.“

Visi norime, kad vaikai gyvenime būtų laimingi. Tačiau pamatai tam dedami nuo pat jų mažumės. Ko neįdiegėme 5-7 metų vaikui, 15-mečiui nė jėga neįbruksime. Laimei vaiko gerumas yra išugdomas. Suprantama, ne per dieną, ne per vienerius metus. 

Iš ko susideda gerumas? Kai ką galima išvardinti: palankumas, jautrumas, dėmesingumas žmonėms, nesavanaudiškos pastangos padaryti kitiems gera. Kitą nuo blogo poelgio sulaikyti, silpnesnį nuo skriaudėjo apginti.

Tačiau vien gražių žodžių neužtenka. Gerumo esmę vaikai suvokia iš vyresniųjų elgesio, jų darbų. Šeimoje vaikai mokomi jautrumo, matydami kai jų tėvai skuba padėti nelaimės ištiktam. Palankūs tėvų atsiliepimai apie paslaugų vairuotoją, pardavėją, mandagų mokinį sminga vaikams į širdį, į atmintį. Jie taip pat pasiryžta būti geri, rūpestingi.

Vaikai tai jaučia ir supranta daug daugiau negu mums atrodo. Jie ne tik klausos tėvų žodžių, bet ir kartoja jų poelgius. Gerumo galime išmokti ir kitus pamokyti tik darydami gerus darbu neįleisdami į širdį pavydo, pagiežos kitam, pikto šmeižto.

Būsime laimingesni jei dažniau išgirsime savo širdies balsą ir jo paklausysime.

Savo vaikus mokysime apsispręsti, koks poelgis labiausiai tiktų.Niekada nenuleiskite rankų.

Kiekvienas savo šeimoje kartu su savo vaiku

ręskite savo šeimos laivą

iš gerų darbų.

Jei norime būti laimingais

ir tokiais padaryti savo vaikus...

Išmokime bendradarbiauti.

Tačiau tai neįvyks

savaime –

To reikia mokyti ir mokytis.

Tam reikia vidinės nuostatos bei suvokimo,

kad kaita – tai kelionė,

kurioje visada pasitaiko duobių.

           (pgl. M. Fullan)